Υπογραφή συμφώνου φιλίας του Δήμου Σίφνου με το Δήμο Monflanquin της Γαλλίας

.jpg

Σας γνωρίζουμε ότι ο Δήμος Σίφνου, σε υλοποίηση της υπ’ αρ. 118/2019 απόφασης του Δημοτικού Συμβουλίου, που εκδόθηκε στις 18 Ιουνίου 2019 (Α.Δ.Α.: ΩΨΤΞΩ1Τ-ΕΜ8), ύστερα από ομόφωνη απόφαση της Επιτροπής Τουριστικής Ανάπτυξης & Προβολής, θα υπογράψει στο νησί μας το Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου σύμφωνο φιλίας με το Δήμο του Monflanquin της Γαλλίας.
Το σύμφωνο φιλίας υπογράφεται στο πλαίσιο της διαδικασίας αδελφοποίησης του Δήμου Σίφνου με το Δήμο του Monflanquin, ο οποίος επιλέχθηκε για εκπαιδευτικούς και πολιτιστικούς λόγους κυρίως, μετά την επιτόπια επίσκεψη του εξουσιοδοτημένου μέλους της Τουριστικής Επιτροπής κας Στέλλας Δασούλα και τη σχετική θετική εισήγησή της.
Σίφνος, 26.09.2019