Πρόσκληση συνεδρίασης (δια περιφοράς) Δημοτικού Συμβουλίου Σίφνου (5/6/2020)

Λαμβάνοντας υπόψη τις διατάξεις του άρθρου 10, παρ. 1, της Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου “Κατεπείγοντα μέτρα αντιμετώπισης των αρνητικών συνεπειών της εμφάνισης του κορωνοϊούCOVID-19 και της ανάγκης περιορισμού της διάδοσής του” (Φ.Ε.Κ. Α΄ 55/11.03.2020), σας προσκαλώ την 5η Ιουνίου 2020, ημέρα Παρασκευή ως τις  09:00π.μ, στη διά περιφοράς  έκδοση απόφασης στο παρακάτω θέμα της ημερήσιας διάταξης:

• Ορισμός εκπροσώπου του Δήμου Σίφνου στην Γενική Συνέλευση του υπό σύσταση Ειδικού Περιφερειακού Διαβαθμιδικού Φορέα Διαχείρισης Στερεών Αποβλήτων Νοτίου Αιγαίου (ΦΟΣΔΑ) (ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ: Η Δήμαρχος Μαρία Ναδάλη)

Ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Σίφνου

ΧΡΥΣΙΝΗΣ  ΝΙΚΟΛΑΟΣ