ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ – ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΤΑΜΕΙΟ ΣΙΦΝΟΥ–ΚΙΜΩΛΟΥ: ΑΜΕΣΗ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΣΗ ΣΚΑΦΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΒΛΗΤΑ ΤΟΥ ΑΛΙΕΥΤΙΚΟΥ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟΥ ΠΛΑΤΥ ΓΙΑΛΟΥ

Αγαπητοί συνδημότες,

Μετά την άρση των περιοριστικών μέτρων λόγω του COVID-19 και ενόψει της νέας τουριστικής περιόδου, παρακαλούνται οι ιδιοκτήτες που έχουν τοποθετήσει τα σκάφη ή τις βάρκες τους στην προβλήτα του αλιευτικού καταφυγίου του Πλατύ Γιαλού, στο πάρκινγκ και σε κοινόχρηστους χώρους στην περιοχή των Καμαρών να τα απομακρύνουν έως τις 30 Μαΐου.

Ο Δήμος και το Λιμενικό Ταμείο, σε πνεύμα αλληλεγγύης και κατανόησης λόγω και των πρωτόγνωρων καταστάσεων που βιώνουμε όλοι εξαιτίας της πανδημίας, επέδειξαν ανοχή.

Στο μέλλον τέτοια φαινόμενα δε θα είναι αποδεκτά και για αισθητικούς, αλλά και για πρακτικούς λόγους.

Σας ευχαριστούμε για την ανταπόκριση!

Σίφνος, 15.5.2020