Δήμος Σίφνου: Ενημέρωση για εργασίες συντήρησης στην δεξαμενή υδροδότησης Απολλωνίας στην περιοχή «Μακράκη». (από 11/3)

idreusi

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ

Ενημέρωση για εργασίες συντήρησης στην δεξαμενή υδροδότησης Απολλωνίας (από 11/3)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Από αύριο, Πέμπτη 11/03/2021, θα ξεκινήσουν οι προγραμματισμένες εργασίες για τη συντήρηση της δεξαμενής Απολλωνίας στην περιοχή «Μακράκη».

Για το λόγο αυτό στο τμήμα του μονοπατιού από το Γυμνάσιο-Λύκειο προς την Απολλωνία απαγορεύεται να σταθμεύετε δίκυκλα και λοιπά τροχοφόρα οχήματα προκειμένου να διευκολυνθούν οι εργασίες εκσκαφών για την αποκάλυψη των αγωγών και την τοποθέτηση νέων. Παρακαλούμε να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί κατά τη διέλευσή σας από το τμήμα αυτό.

Επίσηςτην Παρασκευή 12/03/2021, για λίγες ώρες θα διακοπεί η υδροδότηση προκειμένου να γίνει τροποποίηση των δικτύων από άλλη δεξαμενή.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση και τη συνεργασία!

Για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά, παρακαλούμε να επικοινωνείτε με τον Αντιδήμαρχο κ. Γιώργο Γεωργούλη, στο τηλέφωνο: 6984617653.

Σίφνος, 10/3/2021