ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΧΑΡΕΣ: ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ 15.6.2020

Paidiki Xara Pistopoiimeni

Αγαπητές φίλες,

Αγαπητοί φίλοι,

Θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε ότι από το απόγευμα της Δευτέρας 15 Ιουνίου 2020 θα λειτουργήσουν και πάλι, μετά την ολοκλήρωση των εργασιών καθαρισμού, οι παιδικές χαρές στην Απολλωνία (στο δημοτικό χώρο στάθμευσης) και στον Αρτεμώνα (πλησίον του γηπέδου), οι οποίες διαθέτουν τα απαραίτητα πιστοποιητικά για την ασφαλή λειτουργία τους.

Γονείς και παιδιά καλούνται να τηρούν πιστά τα μέτρα προστασίας και ατομικής υγιεινής, καθώς και να διατηρούν τους χώρους καθαρούς.

Όσον αφορά στις υπόλοιπες παιδικές χαρές του νησιού μας, ο Δήμος συνεχίζει τις διαδικασίες που απαιτούνται για την πιστοποίησή τους, οι οποίες έχουν καθυστερήσει λόγω των ειδικών συνθηκών που διαμορφώθηκαν εξαιτίας της πανδημίας.

Σε περίπτωση που χρειάζεστε περαιτέρω διευκρινίσεις, παρακαλούμε να επικοινωνείτε  με τον Αντιδήμαρχο Γιώργο Γεωργούλη, στο τηλ. 6984617653.

Σίφνος, 13.06.2020