ΕΚΑΒ be S.A.F.E.: Επίσκεψη κλιμακίου ιατρών & εκπαιδευτών από το Κέντρο Επιχειρήσεων Υγείας (Κ.ΕΠ.Υ.) & το Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης του ΕΚΑΒ

EKAB BE SAFE

Σας γνωρίζουμε ότι, στο πλαίσιο του επιχειρησιακού προγράμματος που εκπονείται από το Υπουργείο Υγείας για την ετοιμότητα και την εκπαίδευση του υγειονομικού προσωπικού στα νησιά μας, κλιμάκιο ιατρών & εκπαιδευτών από το Κέντρο Επιχειρήσεων Υγείας (Κ.ΕΠ.Υ.) & το ΕΚΑΒ θα επισκεφτεί το Πολυδύναμο Περιφερειακό Ιατρείο Σίφνου την Τρίτη 2 Ιουνίου, προκειμένου να παρουσιάσει στο προσωπικό πρόγραμμα για τη διαχείριση ύποπτων και επιβεβαιωμένων περιστατικών SARS-CoV-2.

Επιπλέον, το Κλιμάκιο θα πραγματοποιήσει: -εκπαίδευση στη χρήση των Μέσων Ατομικής Προστασίας & -ΚΑΡ.ΠΑ. (Καρδιοπνευμονική Αναζωογόνηση) με τις υφιστάμενες υγειονομικές συνθήκες.

Σίφνος, 30.5.2020