ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΗΣ ΠΟΛΙΟΥΧΟΥ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΧΡΥΣΟΠΗΓΗΣ

CHRISSOPIGI EORTASMOS

Αγαπητές φίλες & αγαπητοί φίλοι,

Θέτουμε υπόψη σας ανακοίνωση των συνδιοργανωτών περί αναβολής -λόγω των μέτρων υγειονομικής προστασίας- των εορταστικών εκδηλώσεων για την Πολιούχο του νησιού μας, ΠΑΝΑΓΙΑ ΧΡΥΣΟΠΗΓΗ.

Ωστόσο, η Εορτή της Παναγίας μας, όπως όλοι γνωρίζετε, έχει ανακηρυχτεί ως ΠΑΝΣΙΦΝΑΪΚΗ ΕΟΡΤΗ και για το λόγο αυτό την Πέμπτη 28 Μαΐου θα παραμείνουν κλειστά τα Δημόσια και Ιδιωτικά Καταστήματα, τα Γραφεία και τα Σχολεία.

Επιβεβλημένος, επίσης, θεωρείται και ο σημαιοστολισμός όλων των καταστημάτων, των γραφείων και των οικιών από την παραμονή της Εορτής (Τετάρτη 27η Μαΐου).

Η Χάρη της Παναγίας μας να δώσει σε όλους υγεία, δύναμη και ελπίδα!

Σίφνος, 26.5.2020