ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ & ΤΗΝ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΔΗΜΟΤΗ

Koronaios Dimos 020420

Αγαπητές φίλες και φίλοι,

Στο πλαίσιο της εφαρμογής του μέτρου για τον περιορισμό της κυκλοφορίας, που ξεκίνησε τη Δευτέρα 23 Μαρτίου 2020, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε ότι διενεργούνται έλεγχοι από το προσωπικό του Αστυνομικού και του Λιμενικού Σταθμού Σίφνου για τον περιορισμό των άσκοπων μετακινήσεων.

Επειδή έχουν βεβαιωθεί παραβάσεις, έχουν επιβληθεί τα προβλεπόμενα διοικητικά πρόστιμα και οι έλεγχοι συνεχίζονται με σκοπό τη διασφάλιση της δημόσιας υγείας, παρακαλούμε τους δημότες μας να τηρούν τις οδηγίες πρόληψης για την αποφυγή της διασποράς του κορωνοϊού, αλλά και της οικονομικής επιβάρυνσης που συνεπάγεται η επιβολή του προστίμου.

Με την ευκαιρία αυτή και με δεδομένη τη διάθεση να σταθούμε δίπλα σας σε αυτές τις ιδιαίτερα δύσκολες συνθήκες, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε ότι όσοι έχετε ταξιδέψει πρόσφατα στο νησί μας και βρίσκεστε σε κατ’ οίκον αυτοπεριορισμό για 14 ημέρες από την ημερομηνία άφιξής σας στη Σίφνο μπορείτε να ζητήσετε τη συνδρομή του Δήμου για την εξυπηρέτησή σας σε θέματα που πιθανόν δεν μπορείτε να διεκπεραιώσετε από την οικία σας (ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΗΜΟΤΗ: τηλ. επικ.: 2284360330 & e-mail: dimotis@sifnos.gr).

Ακολουθούμε όλοι πιστά τις οδηγίες, με υπομονή, αισιοδοξία και ψυχραιμία & ευχόμαστε να έχουμε σύντομα την καλύτερη δυνατή εξέλιξη!

Σίφνος, 2.4.2020