Λειτουργία Δημοτικού Σφαγείου Σίφνου

Sfageio Sifnos

Ενημερώνουμε τους κρεοπώλες, τους κτηνοτρόφους και κάθε ενδιαφερόμενο ότι το Δημοτικό Σφαγείο Σίφνου θα λειτουργεί κατά την περίοδο του Πάσχα από την Παρασκευή 10 Απριλίου έως και τη Μεγάλη Τετάρτη 15 Απριλίου.

Παρακαλούνται όλοι οι ενδιαφερόμενοι να επικοινωνήσουν με τον Αντιδήμαρχο Δημήτριο Ζαμπέλη, αρμόδιο σε θέματα λειτουργίας του Σφαγείου (τηλ. επικοινωνίας 6980975514) ή με τον υπεύθυνο του Σφαγείου κ. Άρη Μαστρόκαλο, δημοτικό υπάλληλο (τηλ. επικοινωνίας 6944652043), προκειμένου να συνεννοηθούν για την ημέρα και ώρα σφαγής των ζώων τους.

Η λειτουργία του Δημοτικού Σφαγείου αφορά πρωτίστως στην περιφρούρηση της δημόσιας υγείας και στην κατανάλωση από όλους μας ποιοτικών προϊόντων, γι’ αυτό σκοπός της νέας διοίκησης είναι η συνεχής λειτουργία του σε ετήσια βάση.

Σίφνος, 1.4.2020

Ο Αντιδήμαρχος