ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΣΤΙΧΟΥΡΓΙΚΗΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ «ΘΑΛΑΣΣΑ, ΤΑΞΙΔΙ, ΟΝΕΙΡΟ» ΓΙΑ ΜΑΘΗΤΕΣ & ΜΑΘΗΤΡΙΕΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ – ΛΥΚΕΙΟΥ & ΕΠΑ.Λ. ΣΙΦΝΟΥ

stixoi sxolia

Ο Δήμος Σίφνου, ύστερα από πρόταση της Επιτροπής Πολιτισμού και ομόφωνη απόφαση του Δημοτικού Συμβουλίου, προκηρύσσει σε συνεργασία με εκπαιδευτικούς των σχολικών μονάδων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Σίφνου διαγωνισμό στιχουργικής δημιουργίας με θέμα «ΘΑΛΑΣΣΑ, ΤΑΞΙΔΙ, ΟΝΕΙΡΟ».

Ο νικητής/η νικήτρια του διαγωνισμού θα αναδειχθεί έπειτα από αδιάβλητη διαδικασία και ψηφοφορία πενταμελούς επιτροπής και το δημιούργημά του/της θα μελοποιηθεί από το γνωστό συνθέτη κ. Νίκο Πλατύραχο και να ηχογραφηθεί από την εταιρία «Μετρονόμος».

Κατάθεση προτάσεων: ως τις 15 Μαρτίου 2020

• Για το Γυμνάσιο Σίφνου με Τάξεις Λυκείου: στους καθηγητές κα Σοφία Αρμελινιού, κα Μαρία Καλογριανίτου και κ. Γιώργο Κωνσταντάκη.
  • Για το ΕΠΑ.Λ. Σίφνου: στην εκπαιδευτικό κα Αναστασία Σκένδου.

Ευχαριστούμε από καρδιάς τους μαθητές, τις μαθήτριες και τους εκπαιδευτικούς για τη συμμετοχή τους στο διαγωνισμό.

Το δημιουργικό της αφίσας επιμελήθηκε ο εκπαιδευτικός κ. Γιώργος Κωνσταντάκης.

Σίφνος, 15.2.2020