Χριστουγεννιάτικες Εκδηλώσεις Σίφνου

xristougenna

Κυριακή 15 Δεκεμβρίου

Μια και ο καιρός χθες, παρά τις αισιόδοξες προβλέψεις, ήταν η αιτία ακύρωσης του προγράμματος δράσεων, οι εκδηλώσεις σήμερα (Κυριακή 15 Δεκεμβρίου) θα ξεκινήσουν στις 17:00, για να εξασφαλιστεί περισσότερος χρόνος διασκέδασης για τους μικρούς μας φίλους:
?Κατασκευές για παιδιά από τις εκπαιδευτικούς του Νηπιαγωγείου του Αρτεμώνα (Οι κατασκευές θα διατεθούν για την προμήθεια εξοπλισμού που θα τοποθετηθεί στον προαύλιο χώρο του Σχολείου)
?Δράσεις από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Σίφνου
?Δράσεις από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Νηπιαγωγείου Απολλωνίας
?Δράσεις από το Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων και εκπαιδευτικούς του Δημοτικού Σχολείου
?Δράσεις για παιδιά και κεράσματα από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Παιδικού Σταθμού Σίφνου «Το Μικρό Καράβι»
?Bazaar από το Σύλλογο Γυναικών Σίφνου «Το Σμάρι»
?Κεράσματα από το Σύλλογο Ενοικιαζομένων Δωματίων & Διαμερισμάτων Σίφνου
?Χριστουγεννιάτικες γεύσεις, ήθη, έθιμα, παραδόσεις, μουσική και τραγούδια από διάφορες χώρες του κόσμου, την Ελλάδα και τη Σίφνο. Η δράση οργανώνεται από τους μαθητές της Α’ Λυκείου και τις εκπαιδευτικούς Δήμητρα Ψαρρού, Μαρία Τζιροζίδου και Ασημίνα Θεοδώρου.