ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ AΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

Βενάκης Νικόλαος
Τηλέφωνο : 6997327000
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ AΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ
Εν όψει του ερχομού της άνοιξης θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε όταν κλαδεύετε τους κήπους σας, να μεταφέρετε τα κλαδιά με ιδιώτες καθώς ο Δήμος δεν έχει ούτε την υποχρέωση ούτε την δυνατότητα να μεταφέρει όλα αυτά τα κλαδιά.
Παρακαλούμε πολύ να μην τα βγάζετε έξω στους δρόμους γιατί παρατηρείται μια άσχημη εικόνα.
Επίσης έχει παρατηρηθεί να τοποθετούνται στους κάδους ανακύκλωσης, απορρίμματα που δεν ανακυκλώνονται. Χαρακτηριστικό παράδειγμα τα εντόσθια και οι προβιές από σφάγια, γεγονός απαράδεκτο. Παρακαλούμε να ενημερώνετε τους εργάτες σας που δεν γνωρίζουν για το ποια απορρίμματα τοποθετούνται σε ποιους κάδους.
Στους παραβάτες θα επιβάλλεται πρόστιμο.