"Ας μιλήσουμε για τα παιδιά" Παιδαγωγικό σεμινάριο για εκπαιδευτικούς & γονείς

unnamed file

Ο Πολιτιστικός Σύλλογος κατοίκων Άνω Πεταλιού “Άη – Αντύπφας” διοργανώνει, με την υποστήριξη του Δήμου Σίφνου, παιδαγωγικό σεμινάριο για γονείς και για εκπαιδευτικούς όλων των βαθμίδων, με ομιλητή τον κ. Χάρη Καραμπέτσο, Ψυχίατρο Παιδιών & Εφήβων, Δρ. Ιατρικής Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης και Επιστημονικό Διευθυντή του Κέντρου Πρόληψης ΑΡΓΩ.
Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στην αίθουσα του Πολιτιστικού Κέντρου Σίφνου “Μαριάνθη Σίμου” σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:
-Σάββατο 5.10.2019, ώρες 10:00 – 13:00 – Θέμα: “Σχέσεις οικογένειας και δυσκολίες στο Σχολείο” (για εκπαιδευτικούς όλων των βαθμίδων),
-Σάββατο 5.10.2019, ώρες 18:00 – 21:00 – Θέμα: “Εξαρτήσεις και διαδικτυακοί εθισμοί”.
*Αν υπάρξει ενδιαφέρον, το σεμινάριο θα συνεχιστεί την Κυριακή 6/10, το πρωί.
Επειδή τα θέματα του σεμιναρίου αναφέρονται σε σύγχρονα παιδαγωγικά ζητήματα και ο εισηγητής διαθέτει επιστημονική γνώση και εμπειρία, σας προσκαλούμε να παρακολουθήσετε και να συμμετάσχετε εποικοδομητικά στο σεμινάριο, με τη βεβαιότητα ότι αυτό θα εμπλουτίσει τις γνώσεις σας και θα προσφέρει σε όλους μας χρήσιμες και χρηστικές πληροφορίες.
Σας περιμένουμε!