Δήμος Σίφνου – Δελτίο Τύπου

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ

Αγαπητές φίλες,

Αγαπητοί φίλοι,

Από σεβασμό στη μνήμη και στο έργο της αείμνηστης ευεργέτιδας του νησιού μας Μαρίας Παππού – Βερνίκου – Ευγενίδη, οφείλουμε να σας γνωρίσουμε ότι η Αστική μη κερδοσκοπική Εταιρεία που φέρει το όνομά της συνεχίζει την κοινωφελή δράση της στο νησί μας με την ανάληψη -και αυτή τη χρονιά- της δαπάνης που απαιτήθηκε για τη συντήρηση και τον ευπρεπισμό της πλατείας Νικολάου Βερνίκου – Ευγενίδη, στον Αρτεμώνα, καθώς και της παιδικής χαράς Καμαρών «Ιωάννης Αναπλιώτης».

Νιώθουμε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε το διαχειριστή της εταιρείας κ. Βίκτωρα Μαυρογιάννη και τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου για την απόφασή τους, που αποτελεί μια ακόμα σημαντική πράξη προσφοράς της Εταιρείας στο κοινωνικό σύνολο, έτσι όπως το επιθυμούσε η αλησμόνητη ιδρύτριά της.

Σίφνος, 16.05.2024

Η Δήμαρχος Σίφνου