8ο Φεστιβάλ Κλασικής Μουσικής στη Σίφνο «MuSifanto 2023» στις 4-10 Ιουλίου 2023

Ο Σύνδεσμος «Οι Φίλοι του Ελληνικού Νησιού και της Θάλασσας» διοργανώνει το 8ο Φεστιβάλ Κλασικής Μουσικής στη Σίφνο «MuSifanto 2023» που θα πραγματοποιηθεί στις 4-10 Ιουλίου 2023.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει:

• Καθημερινές συναυλίες με έμφαση στην κλασική μουσική
  • Σεμινάρια κλασικής κιθάρας, πιάνου, μαθητικής ορχήστρας, μονωδίας και τρομπέτας
  • Μουσικό περίπατο

Το 8ο Φεστιβάλ Κλασικής Μουσικής στη Σίφνο θα πραγματοποιηθεί υπό την Αιγίδα της Α.Ε. της Προέδρου της Δημοκρατίας Κατερίνας Σακελλαροπούλου.

Η είσοδος σε όλες τις εκδηλώσεις είναι ελεύθερη.

Διοργανωτής: «Οι Φίλοι του Ελληνικού Νησιού και της Θάλασσας», με τη συνδιοργάνωση του Δήμου Σίφνου και της Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου και με την υποστήριξη του Πολιτιστικού Κέντρου Σίφνου «Μαριάνθη Σίμου» και του Συλλόγου Επαγγελματιών Εμπόρων και Επισιτισμού Σίφνου.