Παράταση αντιπυρικής περιόδου έως και 16/11/2022

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ

Σας ενημερώνουμε ότι η αντιπυρική περίοδος παρατείνεται έως και 16/11/2022.

Παρακαλούμε τους πολίτες να σεβαστούν τις παραπάνω απαγορεύσεις, ώστε να συμβάλλουμε όλοι μας στην αποφυγή πυρκαγιάς, να προστατέψουμε το φυσικό περιβάλλον μέσα στο οποίο ζούμε και να το παραδώσουμε ακέραιο στις επόμενες γενιές.

Σε περίπτωση που γίνει αντιληπτό κάποιο συμβάν ή κάποια κατάσταση επικίνδυνη για εκδήλωση πυρκαγιάς, παρακαλούμε να το δηλώσετε άμεσα στον τηλεφωνικό αριθμό 112 (Υπηρεσία Επικοινωνιών Εκτάκτου Ανάγκης) ή          στο 199 (Πυροσβεστική Υπηρεσία).