• Αρχική
  • Ανακοινώσεις
  • Δήμος Σίφνου – Έκτακτη ανακοίνωση: Διακοπή υδροδότησης στον οικισμό του Πλατύ Γιαλού, από το ξενοδοχείο “Βενικουάς” ως και τα ενοικιαζόμενα δωμάτια του κ. Γιαννούλη Λουκατάρη (Δευτέρα 8/8/2022  το πρωί γύρω στις 09:00)

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ

ΕΚΤΑΚΤΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι, λόγω απρόβλεπτης ζημιάς που παρουσιάστηκε σε τμήμα του δικτύου ύδρευσης στον οικισμό του Πλατύ Γιαλού,

θα υπάρξει διακοπή υδροδότησης από το ξενοδοχείο “Βενικουάς” ως και τα ενοικιαζόμενα δωμάτια του κ. Γιαννούλη Λουκατάρη

καθώς και στο αλιευτικό καταφύγιο, προκειμένου να γίνουν οι αναγκαίες εργασίες αποκατάστασης της βλάβης.

Η διακοπή θα γίνει τη Δευτέρα 8/8/2022  το πρωί (γύρω στις 09:00).

Τα στελέχη της Υπηρεσίας Ύδρευσης θα καταβάλουν κάθε προσπάθεια  για την όσο το δυνατόν πιο άμεση αποπεράτωση των εργασιών (το αργότερο ως τις 14:00).

Ευχαριστούμε για την κατανόηση και τη συνεργασία!

Τηλ. επικοινωνίας: 6984617653 (Αντιδήμαρχος Γιώργος Κ. Γεωργούλης)

Σίφνος, 6/8/2022