Δήμος Σίφνου: Χώρος στάθμευσης αυτοκινήτων στο Βαθύ

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ

Φίλες και φίλοι,

Σας γνωρίζουμε ότι, μετά την αλλαγή του ιδιοκτησιακού καθεστώτος σε χώρο που μίσθωνε ο Δήμος μας πάνω από μια δεκαετία στο τέρμα του δρόμου “Απολλωνία – Βαθύ” για τη χρήση του από κατοίκους και επισκέπτες του οικισμού ως χώρου στάθμευσης οχημάτων, έχουν εξασφαλιστεί δυο νέοι χώροι στάθμευσης οχημάτων για τις ανάγκες του οικισμού.

Ο πρώτος από αυτούς, που βρίσκεται επίσης στο τέρμα του δρόμου, θα δοθεί προς χρήση την Τετάρτη 6 Ιουλίου, οπότε και θα πρέπει να ελευθερωθεί από τα αυτοκίνητα ο μέχρι τώρα μισθωμένος από το Δήμο χώρος. Για το δεύτερο χώρο θα υπάρξει άμεσα νεότερη ενημέρωσή σας.

Η παραπάνω λύση επιλέχθηκε κατόπιν ενός κύκλου συζητήσεων τόσο με τον τοπικό Σύλλογο όσο και με τους νέους ιδιοκτήτες των ακινήτων, κυρίως, όμως, μετά την τελική απόφαση ενός από τους δυο ιδιοκτήτες για ιδιόχρηση του ακινήτου.

Σας ευχαριστούμε για τη συνεργασία!

Σίφνος, 3.7.2022