Δήμος Σίφνου: Ζητούνται σπίτια για ενοικίαση με μηνιαία μίσθωση

Αγαπητοί συμπολίτες μας,

Ενόψει της θερινής περιόδου και προκειμένου να διασφαλιστούν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο  υπηρεσίες προς τους δημότες, τους επισκέπτες και τους επαγγελματίες  του νησιού μας, είναι απαραίτητο να εξασφαλιστούν κατοικίες με μηνιαία μίσθωση.

Χρειαζόμαστε κατοικίες για  οδηγούς, φύλακες  μουσείων, πυροσβέστες, δόκιμους αστυνομικούς, ιατρικό και νοσηλευτικό προσωπικό, εργαζόμενους που έχουν εκφράσει ενδιαφέρον να εργαστούν στο νησί μας μέσω του κοινωφελούς προγράμματος του ΟΑΕΔ κ.λπ.

Από τις ειδικότητες και τις κατηγορίες εργαζομένων αντιλαμβανόμαστε όλοι ποιες υπηρεσίες και παροχές πλήττονται από την ανυπαρξία ή την άρνηση διάθεσης κατοικιών, με άμεσες επιπτώσεις στην κοινή ωφέλεια.

Αναγκαζόμαστε, ύστερα από πολύμηνη άγονη διερεύνηση, να απευθύνουμε δημόσια έκκληση σε όσους ιδιοκτήτες έχουν τη διάθεση να διαθέσουν καταλύματα με μηνιαία μίσθωση, διευκολύνοντας με αυτό τον τρόπο το έργο όλων μας και συμβάλλοντας στην εξυπηρέτηση του κοινού συμφέροντος, να επικοινωνήσουν μαζί μας  στο τηλέφωνο 6979981181 (κ. Απόστολος Πιττής).

Σίφνος, 19.5.2022