Δήμος Σίφνου – Ανακοίνωση: Διακοπή κυκλοφορίας βαρέων οχημάτων στον αμαξωτό δρόμο Απολλωνίας – Πλατύ Γιαλού (στα Εξάμπελα, στη διασταύρωση προς τη θέση «Σκοτεινό») (12 & 13/02)

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΒΑΡΕΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ

Αγαπητοί συνδημότες,
Κατά την εκτέλεση των εργασιών στον αμαξωτό δρόμο Απολλωνίας – Πλατύ Γιαλού (στα Εξάμπελα, στη διασταύρωση προς τη θέση «Σκοτεινό») διαπιστώνονται μεγάλες δυσκολίες οι οποίες καθιστούν αναγκαία τη διακοπή της κυκλοφορίας των βαρέων οχημάτων για το Σάββατο 12 & την Κυριακή 13 Φεβρουαρίου, προκειμένου να επιταχυνθούν οι εργασίες, λόγω και των ευνοϊκών καιρικών συνθηκών.
Παρακαλούμε, επίσης, για τον περιορισμό των μετακινήσεων και των υπόλοιπων τροχοφόρων – οχημάτων στις απολύτως απαραίτητες και εφιστούμε για ακόμα μια φορά την προσοχή όλων των διερχομένων, λόγω της ιδιαιτερότητας του σημείου.
Γνωρίζοντας ότι δεν υπάρχει εναλλακτική λύση για όσους επιθυμούν να μετακινηθούν, κατανοούμε απόλυτα τις δυσκολίες και ευχαριστούμε για την πολύτιμη συνεργασία!
Σίφνος, 11.2.2022