Δήμος Σίφνου: "Προσοχή στις τηλεφωνικές απάτες"

wcag

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Αγαπητές φίλες & αγαπητοί φίλοι,

Επειδή τις τελευταίες μέρες παρατηρούνται και πάλι φαινόμενα τηλεφωνικής εξαπάτησης συμπατριωτών μας -κυρίως επαγγελματιών- και έχουν διαπιστωθεί προσπάθειες απόσπασης χρηματικών ποσών, εφιστούμε την προσοχή σας στις κλήσεις που δέχεστε.
Παρακαλείστε να καταγγείλετε άμεσα στην αρμόδια αστυνομική αρχή οποιοδήποτε τέτοιο περιστατικό υποπέσει στην αντίληψη σας και να διαδώσετε το περιεχόμενο της ανακοίνωσής μας με κάθε πρόσφορο τρόπο, για την προφύλαξη όλων από την απάτη.

Σίφνος, 7 02 2022