Δήμος Σίφνου: Δυο λόγια αποχαιρετισμού στον Αυγερινό Ναρλή

Το πρωινό της παραμονής των Χριστουγέννων έπεσε βαριά η είδηση για την ξαφνική “αναχώρηση” του Αυγερινού Ναρλή, του φίλου, του συνεργάτη, του συμπατριώτη.
Ο Αυγερινός ήταν από τους ανθρώπους εκείνους που μόνο αγάπη και χαμόγελο έχουν στην καρδιά τους.
Προχωρούσε στη ζωή του ήρεμα και σεμνά, αφοσιωμένος στη φωτογραφική του τέχνη που την υπηρέτησε με συνέπεια, έμπνευση κι ευαισθησία, απαθανατίζοντας τοπία και ανθρώπους, στιγμές χαράς και γιορτής.
Ο Δήμος Σίφνου τον αποχαιρετά με βαθιά θλίψη και ειλικρινή αγάπη.
Η μνήμη του, μνήμη καλού καγαθού ανθρώπου, μνήμη ευσυνείδητου συνεργάτη και πιστού φίλου, δε θα σβήσει από το νου μας και οι υπέροχες φωτογραφίες του νησιού μας που μας άφησε θα κρατάνε πάντα μακριά το σκοτεινό πέπλο της λήθης.
Καλό ταξίδι, Αυγέ!
Η αγάπη μας μαζί σου!