Έκφραση Ευχαριστηρίων Δημοτικού Σχολείου Σίφνου προς το Ίδρυμα Ευγενίδου

ΘΕΜΑ : «Έκφραση Ευχαριστηρίων»
Ο σύλλογος διδασκόντων, οι μαθητές και οι μαθήτριες του Δημοτικού Σχολείου Σίφνου εκφράζουν τις εγκάρδιες ευχαριστίες τους προς τον κ. Πρόεδρο του Ιδρύματος Ευγενίδου Λεωνίδα Δημητριάδη – Ευγενίδη, ο οποίος ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημά μας για τον εκσυγχρονισμό της αίθουσας των Φυσικών Επιστημών.
Το Ίδρυμα Ευγενίδου για δεύτερη συνεχή χρονιά στηρίζει τον τεχνολογικό εξοπλισμό του σχολείου μας. Η φετινή προσφορά καλύπτει ολόκληρο το εποπτικό υλικό της προβλεπόμενης ύλης που διδάσκεται στο Δημοτικό Σχολείο και κάνει το μάθημα ακόμη πιο ενδιαφέρον και δια-δραστικό για τα παιδιά, με αποτέλεσμα να αγαπήσουν τις φυσικές επιστήμες.
Η παραπάνω δωρεά είναι αφιερωμένη εις μνήμην του Αντώνη Φύσα, ο οποίος εργάστηκε στο Ίδρυμα Ευγενίδου για 20 χρόνια, δίνοντας με το παράδειγμά του μαθήματα αξιοπρέπειας, γενναιοδωρίας και τεράστιας ψυχικής δύναμης.

Για το σχολείο,

Η ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΔΕΥΘΥΝΤΡΙΑ