Ο Δήμος Σίφνου συμμετέχει στο εθνικό πένθος για την απώλεια της Φώφης Γεννηματά

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ

Ο Δήμος Σίφνου συμμετέχει στο εθνικό πένθος για την απώλεια της Φώφης Γεννηματά και εκφράζει την ειλικρινή λύπη του για τον πρόωρο χαμό της.
Η Φώφη Γεννηματά είχε μια δυναμική παρουσία στα πολιτικά πράγματα της χώρας και υποστήριζε τις ιδεολογικοπολιτικές θέσεις του κόμματός της με συνέπεια, πίστη και αδιαπραγμάτευτη προσήλωση.
Ήταν, όμως, και μια γυναίκα που αντιμετώπισε με θάρρος, αξιοπρέπεια και χαμόγελο τη δύσκολη αρρώστια της, η οποία τελικά την οδήγησε στο “άγουρο” τέλος.
Έφυγε πολύ νέα, αλλά η αγωνιστικότητά της και το ήθος της μαζί με τη γλυκύτητα της μορφής της θα μείνουν αξέχαστα.
Καλό κατευόδιο!