Πολιτιστικό Κέντρο Σίφνου – Μαριάνθη Σίμου : Διαδραστική παρουσίαση του παραμυθιού « Τα ιπτάμενα ρεβίθια… » της συγγραφέως Μάνιας Αρμελινιού

Με ιδιαίτερη χαρά σας ανακοινώνουμε πως τη Δευτέρα 23 Αυγούστου στις 19.30 θα πραγματοποιηθεί στο πολιτιστικό κέντρο Αρτεμώνα « Μαριάνθη Σίμου » η διαδραστική παρουσίαση του παραμυθιού « Τα ιπτάμενα ρεβίθια… » της συγγραφέως Μάνιας Αρμελινιού και εικονογράφου  Μαρίνας Βαλίνου από τις εκδόσεις « Υδροπλάνο ».
Τον πρώτο λόγο θα έχουν τα παιδιά καθώς θα συμμετέχουν ενεργά στην πλοκή της ιστορίας και οι γονείς με τη σειρά τους θα κατανοήσουν ευχάριστες  τεχνικές ανάγνωσης διδακτικών παραμυθιών.
Σας περιμένουμε όλους , μικρούς και μεγάλους, για να ζωντανέψουμε μαζί τις δροσερές εικόνες που αποτυπώνονται σε τούτο το  βιβλίο που μιλά για το  νησί μας και κουβαλάει τη μαγική αύρα του σε κάθε σελίδα …
Η παρουσίαση θα γίνει από τη συγγραφέα και παιδαγωγό Μάνια Αρμελινιού και οι ηλικιακές ομάδες που θα μπορούν να συμμετέχουν ενεργά είναι παιδιά προνηπίου, νηπίου και δημοτικού.