Δήμος Σίφνου: Διενέργεια ελέγχων σε ακτές κολύμβησης

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ

ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΕΛΕΓΧΩΝ ΣΕ ΑΚΤΕΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

Με αφορμή ανυπόστατα και συκοφαντικά σχόλια εις βάρος κατοίκων και επαγγελματιών παραθαλάσσιου οικισμού του νησιού μας, σας κάνουμε γνωστό ότι στη Σίφνο διενεργούνται από το ΥΠΕΝ (Υπουργείο Περιβάλλοντος & Ενέργειας) έλεγχοι σε 5 ακτές κολύμβησης, μεταξύ των οποίων είναι και το Βαθύ.

Η τελευταία δειγματοληψία έγινε στις 17.6.2021 και με βάση τη νομοθεσία το νερό κολύμβησης έχει εξαιρετική ποιότητα! (Οι αναλύσεις είναι στη διάθεση κάθε ενδιαφερόμενου στη σελίδα του Υπουργείου και στο Δήμο.)

Οι παραλίες του νησιού μας ήταν και παραμένουν πεντακάθαρες!
Απολαύστε τις!

Σίφνος, 8.7.2021