Δήμος Σίφνου – Υπηρεσία Ύδρευσης : Ανακοίνωση

ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΥΔΡΕΥΣΗΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Γνωρίζοντας τα μεγάλα προβλήματα που έχουν προκληθεί στην ομαλή υδροδότηση των οικισμών του νησιού μας από τη βλάβη που παρουσιάστηκε στη νέα αφαλάτωση του Πλατύ Γιαλού σας ενημερώνουμε ότι καταβάλλεται, με την πολύτιμη βοήθεια και των υπαλλήλων της υπηρεσίας ύδρευσης, κάθε δυνατή προσπάθεια για την τροφοδοσία του δημοτικού δικτύου. Παράλληλα σας γνωρίζουμε ότι μέσα στην εβδομάδα  θα τεθεί σε λειτουργία νέα μονάδα αφαλάτωσης. Η συνδρομή όλων με τον περιορισμό της κατανάλωσης, όπου αυτό είναι δυνατό, είναι καθοριστική!!!!!
Παρακαλείσθε να μη σπαταλάτε ασκόπως το νερό  για πλύσιμο αυτοκινήτων και εξωτερικών χώρων με λάστιχο, πότισμα κήπων κ.λπ.
Υπενθυμίζουμε ότι με την 82/2021 κανονιστική απόφαση του ΔΣ έχει απαγορευθεί η υδροδότηση κολυμβητικών δεξαμενών.
Σίφνος, 07.06.2021

ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΣΙΦΝΟΥ