Δήμος Σίφνου – Υπηρεσία Ύδρευσης – Αποχέτευσης: Εργασίες εκσκαφής και σύνδεσης του κεντρικού αποχετευτικού αγωγού στην περιοχή Μακράκη – Καταβατή (22.05.2021)

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΣΜΩΝ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι το Σάββατο 22/05/2021 θα γίνουν εργασίες εκσκαφής και σύνδεσης του κεντρικού αποχετευτικού αγωγού που βρίσκεται έξω από την παιδική χαρά στην περιοχή Μακράκη, με τον αγωγό που κατεβαίνει από το στενό της Καταβατής.
Για το λόγο αυτό για κάποιες ώρες ο δρόμος θα είναι κλειστός και έπειτα η κυκλοφορία θα γίνεται με μεγάλη προσοχή και χαμηλή ταχύτητα. Παρακαλούμε πολύ πεζούς και οδηγούς να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί. Επίσης, παρακαλούμε να μη σταθμεύετε στο σημείο αυτό (από τη στάση Μακράκη έως και τη διασταύρωση του δρόμου προς Βαθύ) για τη διευκόλυνση των εργασιών.

Σε περίπτωση που χρειάζεστε περαιτέρω διευκρινίσεις, παρακαλούμε να επικοινωνείτε  με τον Αντιδήμαρχο κ. Γιώργο Γεωργούλη, στο τηλέφωνο: 6984617653.

Σίφνος, 20.05.2021

ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΣΙΦΝΟΥ