Δήμος Σίφνου: Αποτελέσματα Μοριακών Τεστ

covid 19 5070658 1920

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σε συνέχεια της προηγούμενης ανακοίνωσής μας, με την οποία σας ενημερώναμε ότι εργαζόμενος στο Δήμο βρέθηκε θετικός στον κορωνοϊό, σας γνωρίζουμε ότι την Κυριακή 14 Μαρτίου 2021 διενεργήθηκε μοριακό τεστ, όχι μόνο σε όσους ήρθαν έστω σε στιγμιαία επαφή αλλά, προληπτικά, στους εργαζόμενους στα γραφεία του Δήμου. Σήμερα, Τρίτη 16 Μαρτίου, ενημερωθήκαμε από τις αρμόδιες υπηρεσίες ότι το αποτέλεσμα προέκυψε αρνητικό σε όλες τις περιπτώσεις, γεγονός που σε συνδυασμό με τον άμεσο κατ’ οίκον περιορισμό του θετικού κρούσματος, οδηγεί στο συμπέρασμα ότι δεν υπήρξε διασπορά του ιού.
Εκφράζουμε τις θερμές μας ευχαριστίες στον Προϊστάμενο του Πολυδύναμου Περιφερειακού Ιατρείου Σίφνου κ. Σπύρο Ρουπακιώτη και στην Αγροτική Ιατρό κα Κυριακή Καβαλιέρου, οι οποίοι ανταποκρίθηκαν άμεσα και σε συνεργασία με τον Αντιδήμαρχο κ. Δημήτρη Ζαμπέλη, διεκπεραίωσαν άψογα τη διαδικασία και μάλιστα εκτός του συμβατικού ωραρίου λειτουργίας του Ιατρείου μας.

Η ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΣΙΦΝΟΥ

ΜΑΡΙΑ ΕΜΜ. ΝΑΔΑΛΗ