Δήμος Σίφνου : Κατασκευή δικτύων αποχέτευσης κεντρικών οικισμών- Έναρξη εργασιών την προσεχή εβδομάδα στους οικισμούς Εξαμπέλων και Καταβατής

Apoxetefsis

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΣΜΩΝ

Θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε ότι την προσεχή εβδομάδα θα ξεκινήσουν εργασίες για τα δίκτυα αποχέτευσης στον οικισμό των Εξαμπέλων και συγκεκριμένα από την οικία του κ. Πετρόπουλου με κατεύθυνση την οικία του κ. Νίκου Λ. Συνοδινού. Για το λόγο αυτό παρακαλούνται οι κάτοικοι οι οποίοι θα χρειαστούν κάποιες προμήθειες, όπως π.χ. πετρέλαιο, ή να εκκενώσουν βόθρους, να φροντίσουν, για διευκόλυνσή τους, να γίνουν πριν αρχίσουν οι εργασίες εκσκαφής.
Παράλληλα, θα ξεκινήσουν εργασίες κατασκευής δικτύων στο τμήμα της Πλατείας Αγίου Γεωργίου Καταβατής, στο τμήμα από την οικία του κ. Γεωργίου Κοντού προς το Γυμνάσιο-Λύκειο Σίφνου και από το τμήμα της στροφής στην Αρχοντού προς το Γέρο Άι-Νικόλα Εξαμπέλων.
Ζητάμε για άλλη μια φορά την κατανόηση και την προσοχή σας για λόγους ασφαλείας σας και για τη διευκόλυνση των εργασιών.
Σε περίπτωση που χρειάζεστε περαιτέρω διευκρινίσεις, παρακαλούμε να επικοινωνείτε  με τον Αντιδήμαρχο κ. Γιώργο Γεωργούλη, στο τηλέφωνο: 6984617653.

Σίφνος, 13.11.2020

ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΣΙΦΝΟΥ