Δήμος Σίφνου: Ανακοίνωση σχετικά με τη λειτουργία των υπηρεσιών του Δήμου στο πλαίσιο των μέτρων αποφυγής και περιορισμού της διάδοσης του κορωνοϊού

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ

ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΩΝ ΜΕΤΡΩΝ ΑΠΟΦΥΓΗΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΥ

ΤΗΣ ΔΙΑΔΟΣΗΣ ΤΟΥ ΚΟΡΩΝΟΪΟΥ

Αγαπητές φίλες και φίλοι,

στο πλαίσιο των έκτακτων μέτρων προστασίας της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού COVID-19, που ισχύουν στο σύνολο της Επικράτειας έως και τη Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020, και σε συμφωνία με τις οδηγίες που δόθηκαν από το Υπουργείο Εσωτερικών, σας γνωρίζουμε ότι καθ’ όλη τη διάρκεια ισχύος των μέτρων αυτών, η εξυπηρέτηση των πολιτών θα γίνεται αποκλειστικά μέσω τηλεφωνικής ή διαδικτυακής επικοινωνίας. Οι εξαιρετικά επείγουσες περιπτώσεις και μόνο, οι οποίες δεν μπορεί να διεκπεραιωθούν με τους παραπάνω τρόπους, θα εξυπηρετούνται κατόπιν ραντεβού με την αρμόδια υπηρεσία του Δήμου.
Υπενθυμίζουμε τα στοιχεία επικοινωνίας με το Δήμο και τα νομικά του πρόσωπα που συναλλάσσονται με κοινό:

• Δήμος Σίφνου: 2284360300 – info@sifnos.gr
  • Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο Σίφνου: 2284033707 – limeniko@sifnos.gr
  • Δημοτική Κοινωφελής Επιχείρηση Σίφνου (ΔΗ.Κ.Ε.Σ.): 2284031977 – dikes@sifnos.gr
  • Κέντρο Εξυπηρέτησης Πολιτών (Κ.Ε.Π.): 2284031234 – d.sifnou@kep.gov.gr

ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ (σε περίπτωση ανάγκης σε θέματα που άπτονται των αρμοδιοτήτων του Δήμου, εκτός του ωραρίου λειτουργίας των υπηρεσιών του):
-6980975820 (Δήμαρχος)
-6980975514 (Δημήτρης Ζαμπέλης, Αντιδήμαρχος, υπεύθυνος σε θέματα Πολιτικής Προστασίας).

Σας ευχαριστούμε!

Σίφνος, 12.11.2020