Δήμος Σίφνου – Υπηρεσία καθαριότητας : ΠΛΥΣΙΜΟ & ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ όλων των κάδων απορριμμάτων και των κάδων ανακύκλωσης σε όλους τους οικισμού (από 12 έως 16 Νοεμβρίου 2020)

ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από την Πέμπτη 12 Νοεμβρίου 2020 θα βρίσκεται στο νησί συνεργείο με καδοπλυντήριο, το οποίο θα πραγματοποιήσει ΠΛΥΣΙΜΟ & ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ όλων των κάδων απορριμμάτων και των κάδων ανακύκλωσης σε όλους τους οικισμούς έως και τη Δευτέρα 16 Νοεμβρίου 2020.
Για το λόγο αυτό και προκειμένου αυτή η πολύ σημαντική εργασία να γίνει με περισσότερη ασφάλεια και επιτυχία, θα παρακαλούσαμε τους δημότες να μη βγάζουν τα απορρίμματά τους και τα ανακυκλώσιμα υλικά κατά τη διάρκεια της ημέρας, όταν θα εργάζεται το συνεργείο, παρά ΜΟΝΟ τις βραδινές ώρες.
Ευχαριστούμε για την κατανόηση και τη συνεργασία.
Για οποιαδήποτε περαιτέρω ενημέρωση και πληροφορία να απευθύνεστε στον αρμόδιο Αντιδήμαρχο Καθαριότητας κ. Αντώνιο Φραντζή στο τηλέφωνο 6977 905581.

Από το Δήμο Σίφνου