Δήμος Σίφνου : Διευκρινίσεις σχετικά με την εκτέλεση εργασιών για την κατασκευή δικτύων αποχέτευσης κεντρικών οικισμών

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΣΜΩΝ

Θα θέλαμε να σας επισημάνουμε για μια ακόμη φορά την ανάγκη για συνεργασία όσον αφορά στην εκτέλεση των εργασιών για τα δίκτυα αποχέτευσης των κεντρικών οικισμών.
Για το λόγο αυτό θα πρέπει:

• Στα σημεία που εκτελούνται εργασίες να αποφεύγονται όσο γίνεται περισσότερο οι μετακινήσεις, ιδίως κάθε μορφής οχημάτων (και δίκυκλων), για λόγους ασφαλείας, αλλά και για τη διευκόλυνση των συνεργείων.
  • Για την αποφυγή οποιουδήποτε ατυχήματος να μην σταθμεύετε στα σημεία που έχουν παραχωρηθεί για τη διευκόλυνση του έργου.
  • Λόγω των σκαμμάτων να δίνετε την ανάλογη προσοχή κατά τη διέλευσή σας από τα σημεία αυτά.
  • Κάθε φορά να ακολουθείτε τις οδηγίες του Δήμου και των συνεργείων.

Ευχαριστούμε για τη μέχρι τώρα συνεργασία και ανταπόκριση.

Σε περίπτωση που χρειάζεστε περαιτέρω διευκρινίσεις, παρακαλούμε να επικοινωνείτε  με τον Αντιδήμαρχο κ. Γιώργο Γεωργούλη, στο τηλέφωνο: 6984617653.

Σίφνος, 27.10.2020

ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΣΙΦΝΟΥ