Δήμος Σίφνου : Ανακοίνωση – Υπηρεσία Καθαριότητας

ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

Σίφνος, 13.10.2020

Θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε το χειμερινό πρόγραμμα αποκομιδής απορριμμάτων, το οποίο έχει ως εξής:

• Αποκομιδή απορριμμάτων κάθε Δευτέρα, Τρίτη, Πέμπτη, Παρασκευή και Σάββατο.
  • Αποκομιδή ανακύκλωσης κάθε Δευτέρα, Πέμπτη, Παρασκευή και Σάββατο. Για το λόγο αυτό, όσον αφορά στα καταστήματα του Στενού της Απολλωνίας, δεν θα πρέπει να τα αφήνουν τις ημέρες που δεν γίνεται αποκομιδή.
  • Αποκομιδή ογκωδών αντικειμένων κάθε Τρίτη και Παρασκευή.

Παρακαλούμε όλους τους Δημότες, καθώς και τους επαγγελματίες για την συνεργασία και την έγκαιρη ενημέρωση, ούτως ώστε να αποφεύγονται προβλήματα δυσλειτουργίας της υπηρεσίας.

ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΣΙΦΝΟΥ

Ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ