Δήμος Σίφνου : Ανακοίνωση Αντιδημάρχου Πολιτικής Προστασίας

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ

Σας γνωρίζουμε ότι με εθελοντική εργασία του κ. Αντώνη Κορακή, συμβούλου της Κοινότητας Αρτεμώνα & μέλους της Εθελοντικής Ομάδας Πολιτικής Προστασίας του Δήμου μας, πραγματοποιήθηκαν εργασίες συντήρησης στο «σπιτάκι του Προφήτη Ηλία» στις Αράδες.
Στο χώρο θα φιλοξενηθεί ο εξοπλισμός της Εθελοντικής Ομάδας Πολιτικής Προστασίας που προμηθεύτηκε πρόσφατα ο Δήμος μας (σχετική η υπ’ αρ. 45/2020 απόφαση Δημάρχου – Α.Δ.Α.: 9Μ6ΔΩ1Τ-Ο94).
Να ευχαριστήσουμε την Ιερά Μονή Βρύσης, τον Ηγούμενο Αρχ. Ιωαννίκιο Λαμπρινό καθώς και τα μέλη του Σωματείου Εργατοτεχνιτών Οικοδομής Σίφνου -που χρησιμοποιούν το συγκεκριμένο χώρο- για την πρόθυμη αποδοχή του αιτήματός μας, η οποία διευκολύνει εξαιρετικά το έργο της πολιτικής προστασίας λόγω της εύκολης και άμεσης πρόσβασης στο κτήριο.

Σίφνος, 12.10.2020