Δήμος Σίφνου – Ανακοίνωση : Υπηρεσία Καθαριότητας

ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

Σίφνος, 09.10.2020
Επειδή το τελευταίο διάστημα παρατηρείται ανεξέλεγκτη εναπόθεση προϊόντων κλαδονομής, άχρηστων και ογκωδών αντικειμένων σε σημεία που ΔΕΝ επιτρέπεται, ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ πριν από οποιαδήποτε σχετική ενέργειά σας, να ενημερώνετε στο Δήμο τον αρμόδιο Αντιδήμαρχο κ. Αντώνιο Φραντζή στο τηλέφωνο 6977 905 581, ούτως ώστε να σας υποδεικνύει το μέρος και τις μέρες που επιτρέπεται.
Σύμφωνα με το Πρόγραμμα Καθαριότητας το όχημα αποκομιδής ογκωδών αντικειμένων βγαίνει κάθε Τρίτη και Παρασκευή και δεν είναι στην υποχρέωση του Δήμου να μαζεύει μεγάλες ποσότητες κλαδονομών από κήπους και αγροτικές εκτάσεις.
Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να απευθύνεστε σε ιδιώτες ή να τα συγκεντρώνετε σε ιδιόκτητο χώρο, όπου οι ίδιοι θα φροντίζετε για το κάψιμό τους μετά τη λήξη της αντιπυρικής περιόδου.

ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΣΙΦΝΟΥ

Ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ