Δήμος Σίφνου: Κατασκευή δικτύων αποχέτευσης κεντρικών οικισμών

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΣΜΩΝ

Θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε ότι συνεχίζονται οι εργασίες για τα δίκτυα αποχέτευσης από το δρόμο της Αγίας Αικατερίνης Αρτεμώνα προς το Πλατύ Πηγάδι. Παράλληλα, ξεκίνησαν οι εργασίες στον οικισμό του Κάτω Πεταλιού. Για διευκόλυνση παρακαλούμε να απομακρυνθούν τα οχήματα από τους δρόμους και τις Πλατείες γύρω από το χώρο εργασιών.
Εντός των ημερών θα ξεκινήσουν και εργασίες σκαμμάτων στο Λιαροκόπι και συγκεκριμένα από τη διασταύρωση έξω από την οικία της Κας Βασταρδή με κατεύθυνση το Πλατύ Πηγάδι στο τσιμεντένιο τμήμα του δρόμου. Για λόγους ασφαλείας  απαιτείται ιδιαίτερη προσοχή κατά τη μετακίνηση των κατοίκων λόγω της στενότητας του δρόμου, καθώς και η διέλευση τροχοφόρων στα συγκεκριμένα σημεία.
Σε περίπτωση που χρειάζεστε περαιτέρω διευκρινίσεις, παρακαλούμε να επικοινωνείτε  με τον Αντιδήμαρχο Γιώργο Γεωργούλη, στο τηλ. 6984617653.

Σίφνος, 30.09.2020

ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΣΙΦΝΟΥ