Δήμος Σίφνου: Αναζήτηση φωτογραφικού υλικού για την προβολή της Σίφνου ως προορισμού μέσα από τα Social Media

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ

ΘΕΜΑ: Αναζήτηση φωτογραφικού υλικού για την προβολή της Σίφνου ως προορισμού μέσα από τα Social Media
Αγαπητές φίλες & αγαπητοί φίλοι,
Παράλληλα με τις δράσεις για την αντιμετώπιση των συνεπειών της κρίσης που βιώνει η Σίφνος μας, όπως και ολόκληρη η ανθρωπότητα, ο Δήμος Σίφνου με αισιοδοξία σχεδιάζει και θέτει τις βάσεις για το μέλλον, με σκοπό την ενίσχυση της εικόνας του νησιού μας και την ακόμα μεγαλύτερη εξωστρέφεια. Στο πλαίσιο αυτό, διερευνούμε τη δυνατότητα προβολής της Σίφνου ως τουριστικού προορισμού μέσα από τα social media & έγκριτα ΜΜΕ στον Τύπο και στο Διαδίκτυο.
Γνωρίζοντας την αγάπη σας για το νησί μας, που μοναδικά αποτυπώνεται και μέσα από το ‘φακό” σας, σας προσκαλούμε να βάλετε το πολύτιμο “λιθαράκι” σας στην προσπάθεια αυτή, αποστέλλοντας φωτογραφικό υλικό για το νησί μας στις παρακάτω θεματικές ενότητες και σύμφωνα με τις ακόλουθες προδιαγραφές:
Θεματικές ενότητες φωτογραφικού υλικού:

1. Παραλίες
  2. Χωριά
  3. Πολιτιστική Κληρονομιά και Παβάδοση, όπως π.χ. φορεσιές, παραδοσιακοί χοροί, ήθη, έθιμα, πανηγύρια, γιορτές κ.λπ.
  4. Χλωρίδα και Πανίδα του τόπου
  5. Εκκλησιές — Μοναστήρια
  6. Θαλάσσια σπορ
  7. Μονοπάτια
  8. Μουσεία — Αρχαιολογικοί Χώροι
  9. Γαστρονομία
  10. Αγγειοπλαστική
  11. Αρχιτεκτονική

Ζητούμενες προδιαγραφές φωτογραφικού υλικού:

• Αρχεία jpeg
  • Μέγεθος πάνω από 3 ΜΒ. Η κάθέ φωτογραφία θα έχει όνομα, ανάλογα με τη θεματική ενότητα που απεικονίζει.

Προθεσμία αποστολής: Έως και 31 Οκτωβρίου 2020
Τις φωτογραφίες σας μπορείτε να τις αποστείλετε στο e-mail: tourismos@sifnos.gr.
Στο σώμα κειμένου του e-mail θα πρέπει να αναφέρετε το όνομα και το τηλέφωνό σας και παράλληλα να δηλώνετε πώς θα επιθυμούσατε να δημοσιευθεί το φωτογραφικό υλικό σας (με ή χωρίς copyrights) σε κάθε ενέργεια προβολής του Δήμου, π.χ. στο διαδίκτυο (ΜΜΕ, website του Δήμου, social media του Δήμου κ.λπ.), στον έντυπο τύπο, σε παρουσιάσεις του προορισμού κ.ά. Σε περίπτωση που επιθυμείτε να υπάρχουν τα copyrights σε κάθε φωτογραφία, παρακαλούμε να μας τα αποστείλετε.
Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την ανταπόκρισή σας και για την πρόθεσή σας να στηρίξετε την προσπάθεια του Δήμου Σίφνου, με στόχο την ακόμα μεγαλύτερη ανάδειξη του νησιού μας.

Με ιδιαίτερη εκτίμηση & φιλικούς χαιρετισμούς,

Η Δήμαρχος Σίφνου

Μαρία Εμμ. Ναδάλη

[pdf-embedder url=”https://dimos.sifnos.gr/wp-content/uploads/2020/09/ΣΙΦΝΟΥ_ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ-ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟΥ-ΥΛΙΚΟΥ-2.pdf” title=”ΔΗΜΟΣ-ΣΙΦΝΟΥ_ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ-ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟΥ-ΥΛΙΚΟΥ (2)”]