Δήμος Σίφνου – Κατασκευή δικτύων αποχέτευσης κεντρικών οικισμών

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΣΜΩΝ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε ότι ξεκίνησαν εργασίες για τα δίκτυα αποχέτευσης από το δρόμο της Αγίας Αικατερίνης Αρτεμώνα προς το Πλατύ Πηγάδι και στον οικισμό του Αγίου Λουκά, στο τμήμα που οδηγεί από τον κεντρικό δρόμο προς την Πλατεία Αγίου Γεωργίου του Αφέντη. Για διευκόλυνση παρακαλούμε να απομακρυνθούν τα οχήματα από το δρόμο και την Πλατεία. Στα σημεία αυτά θα γίνουν εργασίες ολοκλήρωσης των δικτύων, που είχαν σταματήσει λόγω διακοπής εργασιών για τους καλοκαιρινούς μήνες.
Με νεότερη ανακοίνωσή μας θα σας γνωρίσουμε τον προγραμματισμό και τα επόμενα σημεία όπου θα γίνουν εργασίες. Για λόγους ασφαλείας  απαιτείται ιδιαίτερη προσοχή από τους οδηγούς κατά τη μετακίνησή τους.
Σε περίπτωση που χρειάζεστε περαιτέρω διευκρινίσεις, παρακαλούμε να επικοινωνείτε  με τον Αντιδήμαρχο Γιώργο Γεωργούλη, στο τηλ. 6984617653

Σίφνος, 21.09.2020

ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΣΙΦΝΟΥ