Παραχώρηση χρήσης αγροτεμαχίου στην Απολλωνία

DIMOS SIFNOU 20

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ
ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΧΡΗΣΗΣ ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΟΥ ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ

Σας ενημερώνουμε ότι ο κ. Νικόλαος Γεωργούλης – Κορακής με υψηλό αίσθημα κοινωφελούς προσφοράς παραχωρεί στο Δήμο μας, χωρίς χρηματικό ή άλλο αντάλλαγμα, τη χρήση αγροτεμαχίου ιδιοκτησίας του στην Απολλωνία για χρονικό διάστημα δύο (2) μηνών -από την 1η.8.2020 έως την 30η.9.2020-, προκειμένου αυτό να χρησιμοποιηθεί ως χώρος στάθμευσης οχημάτων, προς εξυπηρέτηση των αυξημένων αναγκών της τουριστικής περιόδου. Το ακίνητο βρίσκεται δίπλα στα γραφεία του ΔΕΔΔΗΕ στην Απολλωνία.
Αισθανόμαστε την ανάγκη να απευθύνουμε εγκάρδιες ευχαριστίες στον κ. Νίκο Γεωργούλη – Κορακή για την ευαισθησία και την καθοριστική συνδρομή του στην αντιμετώπιση του προβλήματος στάθμευσης οχημάτων στον οικισμό της Απολλωνίας.

Σίφνος, 4.8.2020