Συνάντηση με τον Πρέσβη των ΗΠΑ στην Ελλάδα

unnamed file 1

ΔΗΜΟΣ ΣΙΦΝΟΥ

ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΕΣΒΗ ΤΩΝ ΗΠΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Η Δήμαρχος Σίφνου Μαρία Ναδάλη, συνοδευόμενη από τον Πρόεδρο του Δημοτικού Συμβουλίου Νίκο Χρυσίνη, συναντήθηκε τη Δευτέρα 6 Ιουλίου με τον Πρέσβη των Ηνωμένων Πολιτειών στην Ελλάδα, κύριο Τζέφρυ Πάιατ, ο οποίος επισκέπτεται για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά τη Σίφνο.

Η συνάντησή τους έγινε σε ιδιαίτερα θερμό κλίμα, με τον Πρέσβη να δείχνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τις προτεραιότητες της Δημάρχου για το νησί, για τα εν εξελίξει έργα και για τις δυνατότητες ανάπτυξής του.

Η Δήμαρχος ευχαρίστησε τον Πρέσβη και τον προσκάλεσε να επισκεφτεί το νησί μας και την επόμενη χρονιά.

Σίφνος, 8.7.2020