ΠΟΡΕΙΑ ΕΡΓΑΣΙΩΝ (από 18/6)

Αγαπητές φίλες,

Αγαπητοί φίλοι,

Θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε ότι το πρόγραμμα των εργασιών από αύριο, Πέμπτη 18.6.2020, διαμορφώνεται όπως παρακάτω:

• Στο τμήμα του δρόμου από το πρατήριο υγρών καυσίμων του κ. Ατσόνιου και με κατεύθυνση προς το γεφυράκι «Καργιού» θα εκτελεστούν εργασίες διαμόρφωσης «σκάφης» για την επίστρωση του σκάμματος με ασφαλτόμιγμα. Εκτιμώμενος χρόνος (συμπεριλαμβανομένης και της επίστρωσης): 2 ημέρες

Η κίνηση των τροχοφόρων θα είναι δυνατή κατά το μεγαλύτερο μέρος της ημέρας, πάντα με αυξημένη προσοχή και χαμηλή ταχύτητα.  Η διέλευση θα διακοπεί για λίγη ώρα, κατά το χρόνο επίστρωσης των σκαμμάτων με ασφαλτόμιγμα. Για το  διάστημα αυτό, η κίνηση των τροχοφόρων θα γίνεται από την περιφερειακή οδό της Απολλωνίας.

• Επιπλέον, αύριο θα γίνει η αποκατάσταση του χώρου έξω από την Τράπεζα Πειραιώς, στον οποίο έχουν εκτελεστεί εργασίες για τις ανάγκες τοποθέτησης της οπτικής ίνας.
  • Παράλληλα, αύριο ξεκινούν οι εργασίες τοποθέτησης ασφαλτομίγματος στα σκάμματα που έχουν διανοιχτεί για την  οπτική ίνα στο δρόμο προς το Κάστρο. Οι εργασίες θα ξεκινήσουν από τη διασταύρωση του δρόμου «Αρτεμώνα – Κάστρο» και εκτιμάται ότι εντός της ημέρας  θα ολοκληρωθεί το τμήμα έως τη διασταύρωση του δρόμου προς το Χρυσόστομο. Για το λόγο αυτό παρακαλούνται όσοι έχουν σταθμεύσει τα οχήματά τους στο συγκεκριμένο τμήμα του δρόμου να τα απομακρύνουν.
  • Τέλος, συνεχίζονται οι εργασίες διαμόρφωσης σκάφης σε τμήμα του δρόμου προς τον Αρτεμώνα (από το χρωματοπωλείο του κ. Γ. Ναδάλη έως την κεντρική πλατεία Αρτεμώνα). – Εκτιμώμενος χρόνος ολοκλήρωσης των εργασιών (και για την επίστρωση): 2 ημέρες

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: Η κίνηση των τροχοφόρων να γίνεται με ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ στα σημεία του οδικού δικτύου στα οποία εκτελούνται εργασίες.

Η συνεργασία όλων είναι πραγματικά πολύτιμη!

Σας ευχαριστούμε!

Σίφνος, 17.06.2020