ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΣΜΩΝ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΓΑΣΙΩΝ (15/6 & 16/6)

Αγαπητές φίλες, Αγαπητοί φίλοι,

Θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε ότι από σήμερα (Δευτέρα 15.6.2020 & ώρα 17:00 περίπου) έως και αύριο το απόγευμα (Τρίτη 16.6.2020) θα παραμείνει κλειστό για λόγους ασφάλειας το τμήμα του δρόμου από την είσοδο προς το δημοτικό χώρο στάθμευσης οχημάτων (Μαρούσα) ως το Ίδρυμα Πρόκου.

Στο συγκεκριμένο τμήμα έχουν εκτελεστεί οριζόντια και κάθετα οι εργασίες για τη διαμόρφωση της “σκάφης” προκειμένου να γίνει η επίστρωση με ασφαλτόμιγμα και υπάρχει επικινδυνότητα για τη διέλευση των τροχοφόρων. Κατά το διάστημα εκτέλεσης των εργασιών, η στάση του λεωφορείου προς Καμάρες “μεταφέρεται” στο χώρο έξω από το Ίδρυμα Πρόκου.

Για ακόμα μια φορά απευθύνουμε ΕΚΚΛΗΣΗ σε όλους τους οδηγούς να κινούνται με μειωμένη ταχύτητα και αυξημένη προσοχή στα σημεία του οδικού δικτύου στα οποία εκτελούνται εργασίες.

Σε περίπτωση που χρειάζεστε περαιτέρω διευκρινίσεις, παρακαλούμε να επικοινωνείτε με τον Αντιδήμαρχο Γιώργο Γεωργούλη, στο τηλ. 6984617653.

Σίφνος, 15.06.2020