• Αρχική
  • Γραφείο Τύπου
  • Ανακοινώσεις - Γραφείο Τύπου

Αγαπητά μας παιδιά,

Για τη συμμετοχή σας αυτή, που είναι προσωπική επιλογή σας, έχετε αναλώσει πολύ χρόνο και μόχθο για την επαρκή προετοιμασία σας, έχοντας δίπλα σας τη συνεχή καθοδήγηση των καθηγητών σας και τη στοργική συμπαράσταση των γονιών και των αγαπημένων σας προσώπων.

Ευχή μας η επίμοχθη προσπάθειά σας να καρποφορήσει και με τα γνωστικά εφόδια και τη ψύχραιμη σκέψη σας να ανταποκριθείτε με επάρκεια στις απαιτήσεις των εξετάσεων και να υλοποιήσετε το όνειρό σας.

Όμως, μπαίνοντας τη Δευτέρα το πρωί στην τάξη να μην ακούτε μόνο το καρδιοχτύπι της αγωνίας. Να θυμάστε ότι στο ταξίδι της ζωής, που μόλις ξεκινάτε ως ενήλικες, θα ζήσετε πολλές όμορφες στιγμές. Μην υπερτιμάτε τις εξετάσεις. Οι εξετάσεις είναι μόνον η αρχή στο δρόμο της ζωής σας. ΟΧΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ. Σαν έτοιμοι, λοιπόν, από καιρό, με πίστη, θάρρος και ψύχραιμο χέρι αντιμετωπίστε τη δοκιμασία των εξετάσεων.

Οι ευχές μας, ενωμένες με τις ευχές των δικών σας, των καθηγητών σας και όλου του νησιού μας ας σας συνοδεύουν αγαπητικά!

Καλή επιτυχία!

Η Δήμαρχος & τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου Σίφνου