ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΣΜΩΝ: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΓΑΣΙΩΝ (από 11/6)

Αγαπητές φίλες,

Αγαπητοί φίλοι,

Θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε ότι:

α) Από αύριο, Πέμπτη 11.06.2020, θα αρχίσουν οι εργασίες προετοιμασίας των σκαμμάτων της αποχέτευσης για την επίστρωσή τους με ασφαλτόμιγμα, στο τμήμα του δρόμου από το Ίδρυμα Πρόκου (με κατεύθυνση προς Αρτεμώνα). Τα τμήματα αυτά δεν πρέπει να καταβρέχονται. Εφιστούμε την προσοχή όλων των οδηγών! Για λόγους ασφαλείας η κίνηση των οχημάτων πρέπει να γίνεται με ιδιαίτερα χαμηλή ταχύτητα και αυξημένη προσοχή!

β) Σήμερα, Τετάρτη 10.06.2020, το δεύτερο συνεργείο ολοκλήρωσε τις κάθετες τομές στο τμήμα του δρόμου από το Ίδρυμα Πρόκου έως το γεφυράκι «Καργιού» και αύριο (Πέμπτη 11/06) θα ασχοληθεί με τις τελευταίες εργασίες που πρέπει να γίνουν στα φρεάτια πεζοδρομίου στο ίδιο τμήμα του δρόμου. Η διέλευση των οχημάτων θα επιτρέπεται, με την προσοχή που απαιτείται όπου εκτελούνται εργασίες.

Σε περίπτωση που χρειάζεστε περαιτέρω διευκρινίσεις, παρακαλούμε να επικοινωνείτε με τον Αντιδήμαρχο Γιώργο Γεωργούλη, στο τηλ. 6984617653.

Σίφνος, 10.06.2020