ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΕΞΑΠΑΤΗΣΗΣ ΠΟΛΙΤΩΝ

Αγαπητές φίλες, Αγαπητοί φίλοι,
Επειδή παρατηρούνται και πάλι απόπειρες εξαπάτησης συμπατριωτών μας, σας παρακαλούμε να είστε πολύ προσεκτικοί ως προς ηλεκτρονικά μηνύματα που πιθανόν θα λάβετε.
Συγκεκριμένα, τα μηνύματα φαίνεται να έχουν σταλεί από τράπεζα, με αίτημα την παροχή των στοιχείων σας και των προσωπικών σας αριθμών.
Στην περίπτωση που κάτι τέτοιο υποπέσει στην αντίληψή σας, παρακαλείσθε να ενημερώνετε αρμοδίως τον Αστυνομικό Σταθμό Σίφνου.
Σίφνος, 6.6.2020