ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΣΜΩΝ: ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΡΓΑΣΙΩΝ (14.05.2020)

Dimos Ektelesi Ergon

Αγαπητές φίλες και φίλοι,

Σας ενημερώνουμε ότι από αύριο, Πέμπτη 14 Μαΐου, θα ξεκινήσει η κατασκευή των κάθετων τομών στο οδικό δίκτυο Απολλωνίας – Αρτεμώνα (από το Ίδρυμα Πρόκου, με κατεύθυνση προς Αρτεμώνα).

Για το λόγο αυτό δε θα είναι δυνατή η διέλευση οχημάτων από τις 8 το πρωί περίπου ως τις 18:00 το απόγευμα.

Τα πρωινά σχολικά δρομολόγια θα εκτελούνται κανονικά, ενώ το λεωφορείο για τις μεσημβρινές μετακινήσεις των μαθητών θα τερματίζει στην Απολλωνία.

Η εξυπηρέτηση των οχημάτων από τους οικισμούς του Αρτεμώνα και από το Κάστρο – Κάτω Πετάλι θα γίνεται μέσω του δρόμου της Βορεινής.

Υπενθυμίζουμε την έκκλησή μας προς τους οδηγούς να κινούνται με ιδιαίτερη προσοχή & χαμηλή ταχύτητα στα τμήματα του δρόμου που υπάρχουν επιχωματωμένα σκάμματα.

Ευχαριστούμε για την καλή συνεργασία!

Σίφνος, 13.5.2020