ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΔΩΡΕΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΣΤΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΔΟΜΕΣ ΤΗΣ ΣΙΦΝΟΥ

Σίφνος, 27.4.2020

Με μία γενναιόδωρη και ευγενική χειρονομία ο κ. Μιχάλης και η κα Μυρτώ Πατέρα έδειξαν έμπρακτα την αγάπη τους για το νησί μας, δωρίζοντας στα σχολεία μας 40 τεμάχια tablets και SD Cards.

Με τη δωρεά αυτή δίνεται η δυνατότητα σε μαθητές & μαθήτριες του Δημοτικού, Γυμνασίου, Λυκείου & ΕΠΑ.Λ. Σίφνου να συμμετάσχουν στην παρακολούθηση της εξ αποστάσεως διδασκαλίας, που η επιδημία του κορωνοϊού επέβαλε, και μελλοντικά η δυνατότητα αξιοποίησης του δωρηθέντος τεχνολογικού εξοπλισμού για τις γενικότερες εκπαιδευτικές ανάγκες των σχολικών μονάδων.

Διερμηνεύοντας τα αισθήματα των μελών της εκπαιδευτικής κοινότητας του νησιού μας, απευθύνουμε ένα από καρδιάς “ευχαριστώ” στους αγαπητούς φίλους της Σίφνου κ. Μιχάλη & κα Μυρτώ Πατέρα για την πολύτιμη προσφορά τους και ευχόμαστε να έρχονται στο νησί μας πάντα εν υγεία και χαρά!

Η Δήμαρχος Σίφνου
Μαρία Εμμ. Ναδάλη