Υπηρεσία Καθαριότητας – Ανακύκλωσης: Ενημέρωση εργασιών

DIMOS SIFNOU 20

Αγαπητές φίλες και φίλοι,

Σας γνωρίζουμε ότι, λόγω των ειδικών συνθηκών της περιόδου και του υπό εξέλιξη έργου κατασκευής των δικτύων αποχέτευσης, ο Δήμος μας δεν προχώρησε ενόψει του Πάσχα σε ασπρίσματα κοινόχρηστων χώρων. Η Υπηρεσία Καθαριότητας έδωσε προτεραιότητα σε εργασίες κοπής χόρτων και σε εργασίες καθαριότητας των κοιμητηρίων. Αμέσως μετά το Πάσχα, καλώς εχόντων των πραγμάτων, θα εντατικοποιηθούν οι εργασίες κατασκευής των δικτύων και η Υπηρεσία Καθαριότητας θα διαμορφώσει ανάλογα το πρόγραμμα ευπρεπισμού των οδών και των κοινόχρηστων χώρων, ξεκινώντας από τα εσωτερικά τμήματα των οικισμών. Με την ευκαιρία θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε όλους όσοι με αγάπη για τον τόπο μας δεν αμελείτε να φροντίζετε για τον καθαρισμό του «εμπακέβγα» σας και τμημάτων κοινόχρηστου χώρου έξω από την ιδιοκτησία σας.

Σας ευχόμαστε Καλή Ανάσταση, με υγεία & χαρά!

Σίφνος, 14.4.2020