Μήνυμα της Δημάρχου Σίφνου: «Μένουμε Σπίτι» – Θα βρεθούμε ξανά στο νησί της καρδιά μας όταν όλα θα έχουν περάσει!

Με τη σκέψη να γυρίζει αδιάκοπα σε γνωστούς και αγαπημένους, όπου κι αν βρίσκεστε, με μια αγωνία που δεν είναι εύκολο να κρυφτεί, οπλισμένοι παράλληλα με υπομονή, ψυχραιμία και αισιοδοξία, νιώθουμε την ανάγκη για μια ακόμα φορά να σας ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΟΥΜΕ να τηρείτε όλοι πιστά τις οδηγίες και ΝΑ ΜΕΝΕΤΕ ΣΠΙΤΙ!

Είναι αλήθεια ότι οι περισσότεροι έχετε ανταποκριθεί με συνέπεια και σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!

Η “σκληρότητα” των μέτρων τη δεδομένη χρονική στιγμή δεν είναι απλώς απαραίτητη προϋπόθεση για τον περιορισμό της εξάπλωσης του ιού!

Είναι η έκφραση της πιο μεγάλης ευαισθησίας, της έγνοιας μας να παραμείνουμε ΟΛΟΙ γεροί & δυνατοί και ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΞΑΝΑ στο αγαπημένο νησί, στο νησί της καρδιάς μας, ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ!

Η Δήμαρχος Σίφνου

Μαρία Εμμ. Ναδάλη